woensdag 20 maart 2019

Nationale Scholieren Geschiedenisquiz

Op zaterdag 16 maart namen Maarten Ahsmann (6VWO) en Raoul Meijer (4Gymnasium) deel aan de finale van de Geschiedenisquiz voor scholieren. Dit jaar vond het evenement in Zutphen plaats.


Maarten en Raoul hadden zich na de voorrondes op Het Vlier geplaatst voor de finale. Ze zijn geëindigd op een mooie 12e plaats (van de 23 deelnemende scholen). Een prestatie waar we trots op zijn!

Want om bijvoorbeeld Angela Merkel op een jeugdfoto te herkennen, een antieke auto te identificeren als die van de moordaanslag op Franz Ferdinand of bizarre bijnamen aan de vele Willems uit onze vaderlandse geschiedenis te koppelen, moet je van bijzondere historische huize komen!

De wedstrijd vond plaats in de prachtige entourage van de Burgerzaal in Zutphen. Ook volgend jaar hoopt de vakgroep geschiedenis met twee geïnteresseerde en enthousiaste leerlingen van de partij te zijn.